Ne iş yapıyorsun sorusuna nasıl cevap veriyorsunuz

Genel olarak internet üzerinden çalışanların, youtuber, startup, sosyal medya uzmanı, girişimcilerin karşılaştığı garip diyaloglara sebep soruya siz nasıl cevap veriyorsunuz?

Yeni tanıştığımız insanlar, akrabalar ve çevremizdeki meraklı insanların sorduğu bu soruya standart bir cevabınız var mı? Yoksa soruyu sorana göre farklı cevaplar mı veriyorsunuz? Ben sosyal medya ve sosyal ağlarla ilgili girişimler ve yatırımlar yapıyorum, aynı zamanda android uygulamalarlada ilgileniyorum. “Ne iş yapıyorsun” sorusunu nerden para kazanıyorsun, gelir kaynağın nedir olarak algılıyorum. Fakat herkesin anlayabileceği standar bir cevap yok maalesef.

Toplumuzun bu iş kolaylarıyla ilgili bir bilgisi, aşinalığı olmadığı için ne iş yaptığımı anlatmaya çalıştığımda genelde, “bilgisayarlara format falan mı atıyorsun, reklamcılık gibi mi” şeklinde cevaplar alıyorum. Bazıları ise hiç anlamaya çalışmadan “he güzel” deyip geçiştiriyor. Aslında istediğim ukalalık içermeyen aynı zamanda fazla mütevazi olmayan bir kerede anlaşılabilecek bir cevap bulmak.

Peki siz, “ne iş yapıyorsun ?” sorusuna nasıl cevap veriyorsunuz ? İnsanlara verdiğiniz cevapları yorum olarak bizimle paylaşır mısınız.

Bir Cevap Yazın