Nintendo hackerlara 20 bin dolara kadar ödül verecek

Açığımı bul ödülü kazan mantığı ile hacklenmeden beyaz şapka hackerlardan destek alanlar silsilesine Nintendo da katıldı. Son konsolunda büyük bir güvenlik problemi bulan ve gönderene 20.000 $’a kadar ödeme yapacaklarını duyuran nintendo, tespit edilen güvenlik kusurlarının büyüklüğüne göre ödeme bandının 100 dolar ile 20.000 dolar arasında değişeceğini belirtiyor.

Bu proje kapsamında 2016’nın aralık ayında 3 kişi ödülünü almıştı. Şirket özellikle ; Kullanıcı alanından imtiyaz tırmanışı, çekirdek ele geçirilmesi, ARM® TrustZone® ele geçirilmesi ve kullanıcı alanı ele geçirilmesi (uygulamalar için) alanlarındaki güvenlik açıklarını arıyor.

Rapora uygun yeni bir güvenlik açığı bulursanız Nintendo, raporu aldıktan ve sorunu düzelttikten dört ay sonra sizi ödüllendiriyor. Ayrıca Google ve Facebook‘un da dahil olduğu birçok başarılı teknoloji şirketi, bu tarz programlar sunarak, açıkları fark edebilecek İnsanlardan ekipler oluşturuyor. Daha önce ülkemizden de onlarca kişi facebook ve twitter’dan ödül çeki kazanmış, bunlar basına yansımıştı.

Bir Cevap Yazın