Akıllı bira musluğu üreten Pubinno, 1.4 milyon TL yatırım aldı

2016 Şubat ayında lansmanı yapılan, akılla bira musluğu üreten Pubinno 2. turda 1.4 milyon TL yatırım aldı. Değerlemesi açıklanmayan girişime bu turda; Yunan VC şirketi VentureFriends, Trivago CEO’su Rolf Schrömgens, Keiretsu Forum Türkiye’den Emre Sayın, Nexus Ventures ve İstanbul Startup Angels, girişimin ilk yatırımcısı Fatih İşbecer ve bağımsız melek yatırımcılar Emre Göltepe ile Ömer Bakırcı yatırım yaptı.

Pubinno en kısa haliyle ‘eğlence mekanları ve restoranlar için akıllı servis çözümleri‘ üreten bir girişim olduğunu söyleyebiliriz. akıllı bira muslukları üzerine yerli bir IoT girişimdir. Bardağa konulacak biranın en iyi şekilde kaliteli olmasını ayarlıyor, barların en çok yaşadığı sıkıntılardan biri olan fire oranını neredeyse sıfıra indiriyor çünkü taşmayı engelliyor, tek tuşla bira doldurmayı sağlıyor, günlük kaç bardak bira satılmış gibi detaylı raporlar sunarak işin geliştirilmesini sağlıyor.

Silikon Vadisi’nde de bir ofisi bulunan ve orada önemli girişim hızlandırıcılarla çalışan Pubinno’nun kurucusu Can Algül; Bu turda, Avrupa’nın 2 farklı ülkesinden yatırımcı girmesi, global vizyonumuz ve satış planlarımız anlamında önemliydi. Bu kaynağı, ürünün çok daha hızlı ölçeklenebilir yeni versiyonunun geliştirmesinde ve satış ağı kurmakta harcayacağız.” dedi. Girişim yeni yatırımı Taptronics isimli akıllı bira musluğunun 2. versiyonunu geliştirmek için ve globalde diğer pazarlara açılmak için kullanacaklarmış.

Bir Cevap Yazın