Keiretsu Forum Türkiye, Taglette’ye 1,4 milyon TL yatırım yaptı

Taglette, 7.2 milyon TL değerleme ile Keiretsu Forum Türkiye‘den daha çok kullanıcıya ulaşarak hızla büyümek için 1.4 milyon TL yatırım aldı. Geliştirdiği RFID tabanlı platformla tekstil sektöründe üretimden satışa kadar çözümler sunan, tekstil, konfeksiyon ve aksesuar üreticilerini hedef kitlesine koyan, ürün takibi, kontrolü ve analizini buluta taşıyarak kolaylaştıran, Taglette, temel olarak operasyon ve pazarlama süreçlerini kolaylaştırmayı vadediyor. Aynı zamanda görünmez elektronik mürekkep teknolojisi ile ürünün güvenliğine de el atıyor.

2016 yılında kurulan Taglette, bugün 3 farklı şehirde ve 4 bin mağaza/tekstil sektörü çalışanı tarafından kullanılıyor. Tekstil ürünlerinin mağazaya girmeden önce tag‘lenmesiyle sürece dahil olan Taglette, ürünlerin mağaza içindeki takibine ve kasadaki ödeme aşamasına kadar takibini sağlıyor. Bulut tabanlı olarak kullanıcılarına ulaşan Taglette’in bir de mobil uygulama platformu var.

Stok sayımı ya da anlık reyon dizimi gibi operasyonel konularda kullanıcılarına yardımcı olmak isteyen şirket, aynı zamanda yeni sezonda odak noktasında olması gereken ürünleri söylemek gibi pazarlama çalışmalarında da yer alabililiyor.

Bir Cevap Yazın