WorkUp teknoloji girişimcilerini bekliyor

Türkiye İş Bankası girişimcilik programı WorkUp ile ülkemize yeni girişimler kazandırmak istiyor. Bugün düzenlenen Crowdup etkinliğinde tanıtılan WorkUp, girişimcilerin iş fikirlerini ölçeklenebilir ve sürdürülebilir iş modellerine dönüştürecek bir program.

Bir çok konuda eğitim ve teknik destek sağlamaya hazırlanan program kapsamında girişimciler daimi mentor yardımına kavuşurken; muhasebe, mali müşavirlik ve hukuk konularında da destek alabilecek. Ofis alanı ise programın paydaşlarından Kolektif House‘in Levent şubesinde karşılanacak.

WorkUp’a seçilen girişimciler sunum teknikleri, devlet hibeleri, satış ve pazarlamanın yanısıra teknik konularda da ücretsiz danışmanlık alabilecek. Elbette önemli yatırımcılarla da temasa geçebilecek.

Türkiye İş Bankası İnovasyon Takımı’ndan Safiye Sütlüdere ise WorkUp’ı neden başlattıklarını şu şekilde açıklıyor; İstatistiklere bakıldığında Türkiye’de kurulmuş girişimlerin 1 sene içinde hayatta kalma şansları yüzde 20 iken dünyaya bakıldığında girişimlerin kurulduktan bir sene sonra hayatta kalma şansı yüzde 10. Yani 10 girişimden yalnızca 1’i başarıya ulaşıyor. Biz de bu veriler ışığında fintech ve diğer teknoloji odaklı girişimlerle tanışıp, onların büyüme hedeflerine destek olmak istiyoruz.

İş Bankası, 2016 yılı Ekim ayından itibaren girişim ekosistemine yönelik faaliyetlerini Kolektif House Levent’teki ofisinde sürdürüyor ve bugüne kadar 120’den fazla girişime yakından temas kurmuş. Bu yıl sonuna kadar da bu girişimlerin bazılarıyla ortak adımlar atmayı planlıyor. Birçok üniversitedeki üretken ve teknoloji odaklı gençleri bir araya getiren girişimcilik platformu Garaj’ın 2017 yılı faaliyetlerine ana partner olarak destek veren Türkiye İş Bankası, WorkUp’a 30 Nisan‘a kadar girişimcilerin başvurularını bekliyor.

Bir Cevap Yazın