Uber türevi yerli girişim YOLO 200bin dolar yatırım aldı

Türkiye’de Uber‘in ilk yerli rakiplerinden biri olan YOLO (Android, iOS), 200 bin dolarlık yeni bir yatırım aldığını açıkladı ve karlı bir şirket olmaya bir adım daha yaklaştı. Yolo (You Only Live Once) 2016 sonunda “Zahmetsiz yolculuk” sloganıyla kullanıcılara açılmıştı.

Daha önce Los Angeles merkezli bir yatırım şirketinden 16 milyon dolar değerleme ile yatırım alan Yolo, Şimdi de yaklaşık 100bin $ Zihni Turgut Güneri‘den 100bin $ ise 8 farklı yatırımcıdan (bir melek yatırım ağı üzerinden) yeni yatırım almış durumda. YOLO Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Çolakoğlu, YOLO’nun yükselen bir değer olduğunun altını çiziyor ve şu açıklamayı paylaşıyor;

Yeni yatırımcılarımıza YOLO’ya güvendikleri için teşekkür ediyorum. YOLO, Türkiye’nin milli ve yerli ulaşım teknolojileri şirketidir ve Türk’lerin biraraya gelip uluslararası seviyede bir teknoloji şirketi yaratabileceğinin göstergesidir. Şirketimiz bu ay EBITDA bazında başa-başa gelmiştir. Mevcut durumda kurumsal anlaşmalar ile ciddi bir hacim elde etmiş bulunmaktayız. Bundan sonraki hedef mobil bireysel uygulamada aynı başarıyı tutturmaktır.

iOS da önümüzdeki ay bir ‘re-lauch’ yapacaklarını söyleyen Çolakoğlu’nun paylaştığı bilgilere göre YOLO şu anda 14 tam zamanlı çalışan ve 250 araç sayısı ile yoluna devam ediyor. YOLO için yeni yatırımlarla ilgili hala yabancı yatırımcılarla görüşmelerin sürdürüldüğünü de söylemek mümkün.

Bir Cevap Yazın